Школа святкує своє 60-ти річчя!

Фасад школи

Школа… Шкільні роки…Вони були у кожного в житті, кожен щоранку поспішав до її стін, аби дізнатися щось нове, поспілкуватися з друзями, побачити однокласників. Минає час, і кожен, поглянувши назад, оцінює значимість шкільного життя. Бо школа – це той путівник, який указує, куди і як іти, аби не збитись із дороги і не оступитись.

Таким путівникам для багатьох поколінь стала і наша Березанська загальноосвітня школа №1, найстаріший навчальний заклад міста.

Перша згадка про земську школу в Березані припадає на 1870 р. У ній навчалось близько ста учнів. У 1920 р. школа отримала назву трудова семирічка, а з 1935 р. вона. стала називатись середньо. Директорами школи в ці роки були Антоненко Я.Д., - Додярюк В.С.

Жахливими були роки німецької окупації, коли всюди відбувались масові страти, вивезення до Німеччини, катування людей. У ці роки в приміщенні школи в центрі на першому поверсі була церква, на другому тримали людей, яких відправляли до Німеччини. Навчання не велось, тому три роки «випали» з історії навчання. Коли фашисти залишали село, підпалили школу.

Після війни старші класи навчались у майстерні, молодші – у сільських хатах. Сиділи за одним столом, частина писала на лавах, сидячи на гарбузах. Писали на газетах, обгортковому папері, бо зошитів не було, використовуючи бурякову юшку, бо й чорнила не було. Навчання почалось 12 листопада 1943 р.

На початку 50-х рр.. постало питання спорудження нового приміщення школи, будівництво очолив директор Пономаренко О.П., будувати допомагали і батьки, і діти. У 1957 р. школа відкрила двері для всіх бажаючих отримати знання. Працювали два двоповерхових корпуси.

Із 1943р..по 1992 р. директорами школи були Жеребило І.І., Перепелиця І.С., Донець Є.Є., Пономаренко О.П., Воскобойнік В.В., Долина І.Я., Колесник С.Т., Лисивець М.П., Білик Л.Г.

Педагоги та учні школи під керівництвом Г. Л. Рих у 1968 році розпочала збирати експонати до шкільного музею, на основі якого в 1975 році було відкрито Березанський історико - краєзнавчий музей.

Із 80-х до 90-х років школа працювала у дві зміни, навчалось уже понад 1,5 тис. чол.

До 1997 р. школа була дуже перевантажена, адже обслуговувала три великих райони міста і приміщень для навчання не вистачало. Школа налічувала 44 класи, працювали 80 учителів. Навчання велось у дві зміни з 8 год. ранку і до 20 год. вечора. Діти навчались у Будинку Культури, МРЕО, дитячих садках. Відкриття школи № 4 дало змогу розвантажити нашу школу.

У 1992-2000 рр. директором школи був Слєпченко М. В. , у 2000-2011 Плотніцький І.І., із 2011 р. - Ігнатій О.І.

У 2001 р. школа гучно святкувала ювілей першого випуску. На святі були присутні випускники 1941 р., 50-х , 60-х, 70-х, 80-х, 90-х років. Вони поділились спогадами різних десятиліть про навчання в нашій школі, про труднощі того часу, згадали радісні моменти, мрії тодішньої молоді, дали настанови сучасникам.

Зі стін школи вийшли тисячі іменитих випускників: академік АН СРСР, директор Обчислювального центру АН СРСР А. О. Дородніцин, артисти театру і кіно Н. О. Гебдовська і В. П. Бережний, генеральний директор державного наукового центру «Оріон», професор, доктор технічних наук А.М.Філачов, справжні зірки сцени Клименко О. А., Москаленко О., нинішній міський голова Тимченко В. Г. та багато інших.

Березанська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 має багато досягнень, якими може пишатися. Наші учні за останні роки досягли високих результатів на обласному чи державному рівні. Деменський Б., Черниш Т., Броварська Ю., Яник К. - переможці конкурсів та олімпіад обласного рівня та призери всеукраїнських. Матусова М., Шевель Я., Кривінчук М.. – неодноразові переможці найрізноманітніших вокальних конкурсів. Високі результати у спорті показали наші випускники Тушинська В., Товстопят С., Саєнко В.

У 2016 р. наша школа приймала волонтерів у мовному оздоровчому таборі за програмою поекту «Go Camps».

Школа може пишатися і своїми учителями. Про фахову майстерність учителів і учнів свідчить той факт, що лише з 1948 до 2017 р. школу із золотими медалями закінчили 224 учнів, зі срібними – 107 учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.