Як матері стати менш вибагливою

/Files/images/Мама1.jpg Діти люблять діяти на власний розсуд. Але разом з тим їм потрібен хтось, хто любить їх безумовно. Хтось, хто не буде кричати на них, якщо вони зроблять помилку. Хто буде зберігати спокій, навіть коли вони вередують й впадають в істерику. Хто настільки вміє контролювати свої емоції, що буде слухати та співчувати, навіть якщо вони помиляються, засмучені, поводяться зухвало або ображають молодших. Хто вірить у них більше, ніж вони самі.Уявіть, що ви володієте всіма цими якостями. Саме про це мріє ваша дитина. Зрозуміло, не можна бути ідеальною мамою 24 години на добу. Ніхто не ідеальний, і в матерів є багато причин на те, щоб час від часу проявляти звичайні людські слабкості. Але ви можете щодня докладати максимум зусиль для того, щоб ставати на крок ближче до цього ідеалу. Коли щось не виходить – пробуйте знову й знову. Навіть маленький крок у правильному напрямку помітно покращує взаємини з дитиною.Але якщо ви думаєте, що ви могли б бути кращою матір’ю, ніж зараз, що ви з дитиною проявляєте негативну поведінку й не можете знайти вихід із цієї ситуації – вам потрібна підтримка. Ми часто говоримо собі, що потрібно краще старатися. На жаль, зайва вимогливість до себе не призводить до того, що ви стаєте кращою матір’ю своєї дитини. Навіть якщо ви вирішуєте бути більш спокійною в спілкуванні з нею, це не обов'язково дасть бажаний результат, коли ви відмовляєте собі в підтримці, яка необхідна вам для того, щоб заспокоїтися та впоратися з емоціями.Чим шкодить зайва вимогливістьСучасному суспільству притаманний міф про ідеальну матір. Вона повинна завжди виглядати бездоганно, готувати десять корисних й смачних страв протягом дня та при цьому бути найдобрішою, найтурботливішою, здатною до розуміння. Ніколи не підвищувати голос на дітей, піклуватися про їх психологічний, фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток. І, звичайно ж, водити дітей на всі можливі гуртки, щоб виростити найуспішнішу та найщасливішу ​​людину у світі.Коли жінка розуміє, що до ідеалу ще далеко, а щоденні зусилля в напрямку ідеальності призводять лише до втоми й роздратування, в неї опускаються руки. Це не сприяє зміцненню взаємин з дитиною, негативно позначається на здоров'ї самої матері.Уявіть, що у вас є кімнатна рослина, яке в'яне. Ви ж не будете кричати на неї, щоб воно випрямилася й росла так, як потрібно. Ви спробуєте зрозуміти, чого не вистачає паростку – води, сонячного світла чи простору для зростання? Так само потрібно ставитися й до дитини, але так само потрібно ставитися й до себе.Тому, замість того, щоб лаяти себе за те, що ви – неідеальна мати, підтримайте себе. Є кілька простих способів зробити це:

  • Приділяйте сну досить часу. Недостатня тривалість часу, відведеного на сон – поширене явище в матерів, і це часто стає причиною перепадів настрою, проблем з пам'яттю та концентрацією уваги.
  • Пообіцяйте дітям, що не будете більше кричати на них. Діти повинні вручати вам символічну нагороду щодня, коли ви виконали цю обіцянку.
  • Сповільніть ритм свого життя, наскільки це можливо. Це допоможе вам відчувати менше стресу, більше насолоджуватися спілкуванням з дітьми.
  • Прочитайте цікаву книгу про виховання або почніть спілкуватися з іншими батьками, з якими ви зможете обмінюватися порадами й підтримувати один одного.
  • Прийміть й полюбіть себе. Ви зможете по-справжньому любити дитину тільки тоді, коли ви любите себе.

Щоб дотримуватися даних рекомендацій, вам буде потрібно докласти певних зусиль. Але життя коротке, ви заслуговуєте підтримки, а ваша дитина заслуговує хороших батьків. Дні, проведені з дітьми, можуть здаватися довгими, але повірте – вони виростуть дуже швидко. Кожного дня в дитини залишаються спогади про дитинство. Спілкуючись з вами, вона вчиться створювати стосунки в дорослому житті.Вам не потрібно змінюватися в одну мить. Найміцніші зміни відбуваються неспішно, крок за кроком. Формуйте нові звички, почніть з того, що надавайте собі підтримку вже сьогодні.

Джерело: https://childdevelop.com.ua/articles/parents/4792/

Здорові засади виховання щасливих дітей

щасливе дитинство Сучасні батьки рідше замислюються про слово «щастя» стосовно своїх дітей. Вони думають про успіх. Вони порівнюють своїх дітей. Вони зважують етапи розвитку, оцінки в атестаті та високі нагороди. Вони розмірковують над тим, чи не відкласти вступ дитини в дитячий садок (або школу) на наступний рік - не для того, щоб вона була щасливою, а щоб мала перевагу перед іншими дітьми на ігровому майданчику або в класі. Так, вони багато думають про це.

Але такі батьки забувають подумати про те,що робить їх дітей щасливими. Колись діти проводили більшу частину свого часу на вулиці й рідко дивились телевізор. Їхуявабезперешкодно розвивалась, адже для отримання задоволення малюкам потрібні були лише машинки із сірникових коробок і велика картонна коробка. Вони грали, вчились і спілкувались. Але в першу чергу вони отримували задоволення.

Сучасне життя загнане у вузькі рамки сценаріїв. Дні вільної гри та створення чогось з нічого закінчились. Багато дітей сьогодні просто дотримуються наміченого плану. Це не означає, що всі вони нещасні, адже багато хто з них щасливий. Багато дітей живуть життям, сповненим пригод і див, що відбуваються у дворах їхніх будинків. Але багато хто цього позбавлений, оскільки суворо дотримується плану. І це просто сором і ганьба, тому що дитинство повинно бути повністю орієнтованим на щастя й радість.

Як ми можемо зосередитись на щасті дітей, якщо завжди є так багато важливих справ? У першу чергу треба видихнути й розслабитись, а потім можна скористатись підказками, які мимоволі дають нам щасливі діти. Отже, далі зазначено сім маленьких секретів щасливих дітей.

1. Вони їдять вчасно

Ви можете подумати, що це занадто просто, щоби бути реальною стратегією виховання. Подумайте ще раз. Ви коли-небудь відчували таке відчуття голоду, що просто хотілося кричати? Саме так почуваються діти, коли їм доводиться пропустити перекус або чекати прийому їжі на дві години довше звичайного часу, щоб узяти участь в якійсь супермодній сімейній вечері. Неприємні відчуття.

Харчуваннячерез регулярні проміжки часу забезпечує енергією молодий мозок і тіло, контролює почуття голоду. Коли діти спокійні й задоволені, вони відчувають велике щастя.

2. Вони сплять регулярно й повноцінно

Як відомо, деякі діти сплять краще, ніж інші. Хоча це, безумовно, правда, але не є виправданням поганої звички сну. Діти повинні вчитися спати. І ми повинні навчити їх цього. Коли діти втомлюються, вони починають вередувати. Коли вони добре відпочили й готові розкрити обійми назустріч прийдешньому дню, вони щасливі. Зробіть сон (і режим відходу до сну) пріоритетом.

3. Вони грають без інструкцій і вказівок

У наші дні неструктурована гра здається втраченим мистецтвом. Раніше діти розважали себе самі. Сьогодні все в них надмірно розплановано, розкладено по поличках, вони тішаться іграшками, які в дійсності грають замість них. Звісно, всі ці пожежні машини з усіма новомодними технічними ефектами неймовірно вражають, але не забувайте давати дітям прості дерев'яні вантажівки й кубики. І, будь ласка, зверніть увагу на напружений графік малюків, щодня виділяйте їм час, протягом якого вони зможуть просто грати. Така гра корисна для позитивного душевного стану.

4. Вони мають право висловлювати свої емоції

Діти кричать, коли гніваються. Вони плачуть, коли їм сумно. Вони можуть навіть тупати ногами й бігати по колу, коли не впевнені в тому, що відчувають. А іноді, якщо вам уже дуже щастить, вони роблять все це одночасно в одній із секцій продуктового магазину по сусідству. Зрозумійте, діти повинні висловлюватисвої емоції. Дорослі знають, що треба подзвонити другу, з яким можна поділитися своїми бідами, а діти трохи простіше (у найкращому сенсі цього слова) й нехитрі. Примушуючи їх замовкнути та критикуючи привселюдно, ви не вирішите проблему. Нехай діти вихлюпнуть емоції по-своєму, а потім запропонуйте їм свою допомогу. У такий момент витерпітиістерикудитини досить важко, але це краще, ніж примушувати її все життя тримати в собі негативні емоції, які можуть призвести до розладів харчової поведінки, депресій або інших емоційних проблем.

5. Їм надається право вибору

Діти дуже слабо контролюють своє життя. Їм постійно кажуть, куди йти, що робити, що їсти. Трохи особистого контролю над ситуацією допомагає малюкам відчувати себе щасливими. Нехай діти вибирають собі одяг самі. Дозвольте їм у вихідні вибрати меню вечері. Спитайте їх, які секції та гуртки вони б хотіли відвідувати. Дайте їм можливість приймати якісь рішення та спостерігайте за відповідною посмішкою й радістю.

6. Вони відчувають, що їх чують

У дітей розвинена інтуїція. Навіть маленькі діти знають, коли батьки уникають їх або відповідають автоматично й формально. Коли діти відчувають, що батьки по-справжньому слухають їх (про все на світі, від кращої «тачки Блискавки МакКвін» і «дракона Нічна Фурія» до знань, отриманих у школі), вони відчувають сильний зв'язок з батьками. Це підвищує їх упевненість у собі й загальне відчуття щастя. Слухайте, коли щось кажуть ваші діти. Це найкращий спосіб побудувати відкриті й чесні стосунки з ними та зробити їх щасливими.

7. Вони відчувають безмежну любов своїх батьків

Діти щось ламають і влаштовують безладдя. Ви в сотий раз кажете їм не стрибати з дивана, але вони роблять це знову і знову. А потім плачуть. Тому що дитинство багато в чому ґрунтується на методі спроб і помилок, іноді дітям просто необхідно ризикувати. Вибачайте їм. Любіть їх в будь-якому випадку, незважаючи ні на що.

Коли діти знають, щобатьки люблятьі підтримують їх в будь-яких обставинах, вони охочіше приймають здоровий ризик і стають сміливіше. Вони більш упевнені в собі та в безпеці своїх рішень. Вони знають, що люди іноді роблятьпомилки, але життя дає можливість їх виправити.

Коли діти знають, що батьки завжди поруч і в горі, і в радості, вони щасливі.

(За матеріалами http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/1744/)


Вчасно виявити і попередити прояви насильства

Сучасне суспільство має тенденцію до прояву насильства. Тому неПрот проявів насильства дивно, що таке явище спостерігається і в навчальних закладах. Вчасно виявити і попередити прояви насильства – основне завдання педагогів, психологічної служби.

19 лютого в Березанській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся профілактичний захід з учнями 10 класу на тему: «Що таке насильство? Як себе захистити?» за участю Верес Лесі Олександрівни, в.о. начальника відділу опіки, піклування і усиновлення ССД виконавчого комітету Березанської міської ради. Також, практичним психологом Зубко М. В.,була проведенадіагностика агресії в учнів.

Цей захід був проведений з метою застереження дітей від приховування фактів насильства та запобігання його проявів в учнівському середовищі.


Шкільний психолог радить

Шкільний психолог

Рекомендації для батьків

Якщо Вашій дитині не надають перевагу в класі однолітки, спочатку потрібно вияснити причину, яка може бути в самій дитині. Дуже часто сама дитина своєю незвичайною (неприйнятою в даному колективі)поведінкою (як природне бажання звернути на себе увагу), негативною установкою на спілкування з однолітками, ворожим ставленням, підозріливістю може провокувати подібне ставлення до себе. Спрямовуйте дитину до навчання, так вона зможе підвищити власний авторитет в очах однолітків. До речі, крім гарних оцінок, авторитет можна заробити й іншими досягненнями: у спорті, творчості і т. п. Займаючись в гуртку чи секції, ваша дитина знайде собі там приятелів і друзів. Це підтримає її в розумінні, що вона хороша та з нею хочуть товаришувать. Вчіть дитину бачити позитивне в людях, вміти пробачати недоліки. В колективі обов’язково є діти, які підтримують дитину, і є ті, які займають нейтральну позицію. Нехай дитина спробує здружитись з ними, або хоча б почати спілкуватись. Міжособистісні відносини в дитячому колективі змінюються, часто діти, внаслідок внутрішніх змін, з тих, кому не надають перевагу стають соціометричними “зірками”, часто завойовують авторитет в класі.

Якщо ваша дитина не виявляє зацікавленості до навчання, то спершу треба з‘ясувати, чим іншим цікавиться син чи донька. Це важливо знати, щоб виховувати пізнавальні інтереси на основі вже наявних та запобігти нерівномірному розвитку інтересів або визначити пріоритетні напрямки в навчанні. Багато дітей не встигають у навчанні, їм не подобається вчитися тому, що батьки не виявляють інтересу до їхніх навчальних занять, не перевіряють, як вони виконують домашні завдання, чим займаються у вільний час.Причина може ще полягати в тому, що дитина не розуміє і не встигає вивчати шкільну програму разом з однокласниками. Деяким батькам в це важко повірити, але коли дитина бачить, що вона не така швидка чи розумна як друзі, психологічно відчуває стрес, який призводить до стандартного «не буду робити!». Вихід з даної ситуації один — допомагати дитині справлятися з обсягом домашньої роботи і займатися додатково. Самостійно ви будете робити це чи ні — вирішувати вам. Зацікавити дитину черпати знання заради самих знань. Ті батьки, яким вдається це, надзвичайно мудрі і по-справжньому думають про майбутнє дитини. Вони розуміють, що дитина щодня повинен бути готовий відкривати світ для себе заново. Зараз - самостійно, потім - зі своїми дітьми. Будинки, де є такі сім'ї, наповнені живим спілкуванням - обговоренням книг, фільмів, суперечками і душевними розмовами. Позитивний приклад. Дитині важливо бачити, що і мама, і тато весь час вчаться чогось і вміють отримувати задоволення від цього, тоді їйсамій захочеться наслідувати їх у всьому. Не лінуйтеся розвивати дитину, водити її на виставки, в музеї, на концерти, і обов'язково обговорюйте побачене. Не дайте дитячому цікавості згаснути - і дитині легше буде перенести цей інтерес на навчання. Цей процес в такому випадку відбудеться сам по собі. Захопленість комп’ютерними іграми та інтернетом. Це найбільш поширена причина неуспішності і небажання вчитися у сучасних дітей. Зацікавити шкільними предметами дитини набагато складніше, ніж захоплюючими іграми і безліччю розваг на просторах Інтернету. Тим не менш, батькам варто пошукати щось корисне і потрібне у навчанні і розповісти про це дитині, тим самим підвищивши його мотивацію.


Не дивлячись на канікули та прохолоду в школі 28.10.2015 року відбувся цікавий тренінг для учнів 7 класу « Як бути толерантним»

тренінг 1

тренінг 2

На тренінгу учні відпрацьовували навички взаємодії в групі, визначили на скільки самі мають якості толерантної особистості.


Як виступати перед публікою?

Іноді людям доводиться виступати перед публікою. Уміння говорити красиво, говорити правильно, звучати позитивно, вміти переконати в своїх ідеях необхідно кожній людині. І не має значення, яку форму містить доповідь: лекція, семінар, участь у конференції, презентація чогось, або просто «відповідь біля дошки» в школі.

Підготовка до виступу

В першу чергу необхідно з'ясувати, чого боїться людина перед публічним виступом. Зазвичай боїться того, що погано сприймуть, перервуть, поставлять важке запитання, помітять помилки і т.д.

Природно, потрібно заздалегідь відрепетирувати виступ, якісно підготувати матеріал, показати його іншим.

Не варто тримати в голові думки про невдачу. Так можна «запрограмувати» провал виступу, потрібно думати лише про приємне і хороше. Потрібно зосередитися на двох думках:

· інформація – необхідно тримати в голові те, що буде доповідати виступаючий;

· спосіб – як виступаючий буде це доповідати.

Це і є основні компоненти доповіді. Всі інші страхи, здогади і т.д. потрібно залишити в стороні.

По можливості можна заздалегідь ознайомитися з місцем виступу й з аудиторією. Прокручування в голові успішного варіанти виступу перед публікою, морально підготує до майбутнього виступу і надасть позитивний ефект в подальшому.

Кілька порад для підготовки до публічного виступу:

Підготувати план. Необхідно накидати план, по якому треба говорити. Не варто записувати весь текст, але його пункти повинні бути перед очима.

Говорити, а не читати. Коли виступ йдеться своїми словами – мова виглядає в рази привабливіше.

Вести діалог з публікою. Не вести монолог, багато доповідачів роблять саме таку помилку. Адже якщо доповідач говорить сам із собою, то чому його повинні слухати інші. Дати можливість прийняти невелику участь у виступі групи слухачів, прислухатися до публіки, інакше доповідач ризикує залишитися без уваги.

Стислість і простота. Не затягувати виступ. Використовувати як можна більш прості вирази.

Використовувати паузи. Читати текст з абзацами набагато легше, слухати мову з паузами теж. Люди повинні осмислити і дати реакцію на сказане, а виступаючий зміг би зосередитися на наступному пункті.

Чіткіше й голосніше. Говорити чітко, голосно і чітко. Це обов'язкова умова для будь-якого виступу, інакше слухачі можуть просто не почути.

Практика. Тільки практика публічних виступів допоможе дійсно зрозуміти і навчитися використовувати всі перераховані поради.

Кiлькiсть переглядiв: 199

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 19 Листопада 2018

Цей сайт безкоштовний!