Вони навчались в нашій школі

Дородніцин Анатолій Олексійович

академік ДородніцинАкадемік АН СРСР Анатолій Олексійович Дородніцин (1910 - 1994) широко відомий своїми видатними науковими працями з математики, визначальною роллю у створенні обчислювальної гідродинаміки, плідної науково-організаційною роботою.

Будучи одним з тих учених, хто передбачав величезну роль і можливості електронної обчислювальної техніки, він брав участь у створенні Обчислювального центру АН СРСР і очолив його з моменту його утворення в 1955 р. Багато сил він віддав розробці сучасних чисельних методів та широкого впровадження ЕОМ у різні галузі науки і техніки.

Наукова творчість Анатолія Олексійовича відрізняється багатогранністю. Він став видатним радянським ученим в галузі прикладної математики, аеродинаміки і фізики атмосфери. У цих розділах науки ім проведені великі й оригінальні дослідження, запропоновані ефективні методи, отримані фундаментальні результати. Особливість його наукової діяльності - постановка і рішення проблем, що мають важливе як теоретичне, так і прикладне значення, доведення результатів до завершеної форми, придатної для використання на практиці.

Після появи перших ЕОМ домінуючим напрямом у творчості Анатолія Олексійовича стає розробка нових обчислювальних методів і додаток їх до актуальних науково-технічних проблем. Ряд публікацій і доповідей Анатолій Олексійович присвятив інформатики - її предмету, завдань, методів і можливостям. Він доклав великих зусиль, щоб у нашій країні інформатика набула статусу окремої науки, що займається розробкою і аналізом обчислювальних засобів, програмного забезпечення та алгоритмів. У сфері його уваги були такі актуальні теми, як математичне моделювання в різних описових науках (біологія, економіка, агрономія), розпізнавання образів в геології і медицині, розробка систем автоматичного проектування в літакобудуванні. Його глибоко займала проблема захисту навколишнього середовища, він вивчав питання математичного моделювання взаємодії людини і біосфери, брав активну участь у роботі громадської експертної комісії АН СРСР з проблем підвищення ефективності меліорації. Діяльність цієї комісії дозволила запобігти здійсненню згубного і руйнівного проекту перекидання вод північних річок.

Багато сил віддавав вчений впровадженню обчислювальної техніки в різні галузі народного господарства і в наукові дослідження. Він одним з перших серед наших вчених ясно усвідомив величезну революціонізуючу роль ЕОМ для науково-технічного прогресу. По праву він став творцем і директором першого в нашій країні Обчислювального центру АН СРСР і більше тридцяти років очолював це всесвітньо відоме наукова установа.

Будучи головою Наукової ради з обчислювальної техніки і систем управління ДКНТ і Президії АН СРСР, головою Комісії з обчислювальної техніки АН СРСР та заступником голови Координаційного комітету АН СРСР з обчислювальної техніки, Анатолій Олексійович багато в чому сприяв широкої комп'ютеризації народного господарства нашої країни. Він дав путівку в життя ряду вітчизняних ЕОМ. У колі його інтересів були роботи зі створення прикладних програм і обчислювальних систем для наукових досліджень, автоматизації проектування і планування.

Як видатний вчений і організатор науки, А.А. Дородніцин користувався величезним авторитетом і за кордоном. Багато років він був представником нашої країни у Міжнародній федерації по обробці інформації (IFIP), а в 1968-1971 рр.. обіймав посаду президента цієї федерації.

Видатна наукова й організаційна діяльність Анатолія Олексійовича була високо оцінена державою. Він - Герой Соціалістичної Праці, удостоєний Ленінської премії за роботу в галузі обчислювальної техніки і трьох Державних премій. Яскравий талант, безмежна відданість науці, невтомність у праці, висока принциповість академіка Анатолія Олексійовича Дородніцина - все це риси великого вченого нашої країни.

Анатолій Олексійович часто приїздив в Березань, підтримував зв’язки зі своїми однокласниками. Звання „Почесний громадянин міста Березань” було присвоєне А.О.Дородніцину в 1978 році. Його іменем названа одна з вулиць міста.


Філачов Анатолій Михайлович

ФілачовЗавідувач базової кафедри АО «НПО «Орион»«Инфракрасная техника и электронная оптика», закінчив Московський Фізико-технічний інститут, член-кореспондент РАН, доктор технічних наук, професор., генеральний директор АО «НПО «Орион». Заслужений діяч науки РФ. Автор більш 200 наукових робіт (в тому числі монографій по твердотільній фотоелектроніці) у вітчизняній і закордонній пресі і патентів на винаходи, в т.ч. монографії. Широка область наукових інтересів, основні з яких - інфрачервона техніка, електронна оптика, фотоелектронні прилади для інформаційних технологій.


Гебдовська Наталія Олександрівна

Гебдовська(15 червня 1910, Харбін — 19 листопада 2004, Київ) — українська театральна та кіноактриса. Брала участь у зйомках кінострічок Олександра Довженка.

Н.А.Гебдовська народилася в Харбіні, але її дитячі роки пройшли в Березані. Тут вона закінчила семирічну школу і вперше знялася в кіно. Це була епізодична роль у фільмі режисера А.Кордюма „Джальма”, який в 1928 році знімався в Березані. Пізніше Наталія Олександрівна, закінчивши Київський музично – драматичний інститут ім. М.Лисенка, стала актрисою Київської кіностудії ім.Довженка. За своє творче життя вона зіграла понад 30 кіноролей, видала чотири книги. Була удостоєна звання народної артистки України. Актриса часто бувала в Березані, зустрічалася з громадськістю міста, з учнями.

Звання почесний громадянин міста присвоєно Наталії Олександрівні в 2002 році.

Рих Галина Лаврентіївна (народилася в 1922 році)

Рих Галина ЛаврентыъвнаГалину Лаврентіївну в місті називають Берегинею, адже вона є засновником і незмінним директором Березанського міського краєзнавчого музею. Все своє життя вона присвятила музейній справі. Ще в кінці 1960-х років, працюючи вчителем історії в Березанській школі №1, вона разом з учнями почала збирати експонати майбутнього музею, офіційне відкриття якого відбулося в 1975 році. Нині Березанський музей – це справжня скарбниця духовності Березані. Тут зібрано понад шість тисяч експонатів. Галина Лаврентіївна, попри поважний вік, і сьогодні проводить екскурсії для відвідувачів. Її натхненна розповідь про історію і сьогодення міста нікого не залишає байдужим, про що свідчать числення подяки, записані в багатотомній книзі відгуків музею.

Звання „Почесний громадянин міста Березань” присвоєно Г.Л.Рих в 1997 році.


Кiлькiсть переглядiв: 1057

Коментарi

  • Donkniga.com.ua

    2014-10-05 14:30:37

    Шановні співробітники школи! Книжковий інтернет-магазин ДОНКНІГА http://donkniga.com.ua/ пропонує Вам придбати методичну літературу для вчителів та адміністрації школи видавництв: "ОСНОВА", «Ранок», «Генеза», «Освіта» та ін., з 10%-ю знижкою від ціни видавництва. Знижка 15% на зошити для школярів !!! Знижка 10% на підручники для школярів !!! БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА по Україні при замовленні від 500 грн.! Зробити замовлення і проконсультуватися по будь-якому питанню Ви можете за телефонами: 095 150-95-41 097-782-50-57 063-988-98-77 або на сайті http://donkniga...

  • Олександр

    2013-10-16 19:59:14

    Наша Оксана Василівна справді найкраща. І хоч вона і зайняла на конкурсі 2 місце - для нас вона Переможець!!! Ми горді тим, що нас навчаєте Ви!!!!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 25 Вересня 2020

Цей сайт безкоштовний!